تلفن مشاوره 9440 56 88

محل قرارگیری: صفحه اصلی

مطالب

پرداخت کمترین هزینه درمان در بیمارستان ها از جیب مردم

شفا آنلاین نوشت:
 رییس سازمان بیمه سلامت ایرانیان گفت: در برنامه پنجم توسعه به واقعی کردن هزینه های پزشکی تاکید شده است اما با این وجود با اقدامات دولت، امسال مردم در بیمارستان ها کمترین پرداختی را خواهند داشت.

دکتر انوشیروان محسنی چهارشنبه شب در برنامه تلویزیونی با بیان اینکه امسال در برنامه ریزی انجام شده به بخش سلامت توجه ویژه ای شده است، گفت: در تدوین بودجه امسال، با اختصاص بودجه مناسب و هدایت بخشی از درآمدهای هدفمندی یارانه ها به حوزه بهداشت سعی شده است مراجعه کنندگان به بیمارستان حداقل هزینه را پرداخت کنند.

وی با تاکید براینکه از این پس بیماران ملزم به تهیه تجهیزات و لوزام مورد نیاز بیمارستان نیستند، گفت: طبق برنامه های پیش بینی شده، تامین هزینه بیماران در بیمارستان های دولتی توسط بیمه و بودجه اختصاص یافته از سوی دولت تامین شده است و بیماران فقط 10 درصد کل هزینه ها را پرداخت می کنند.

محسنی با بیان اینکه قیمتها در بخش بیمارستانی و ویزیت واقعی سازی شده است، ادامه داد: با تحقیق و مشاوره کارشناسی، دولت توانسته به قیمت های تمام شده بیمارستانی در بخش ˈبستری و لوازمˈ نزدیک شود.

وی با یادآوری اینکه بیمه سلامت ایرانیان از افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند ثبت نام می کند، افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده، تاکنون بیش از چهار میلیون و300 هزار تن از افراد که فاقد بیمه ثبت نام کرده اند.

رییس سازمان بیمه سلامت ایرانیان با بیان اینکه از سوم خردادماه، به ثبت نام کنندگان دفترچه های بیمه داده می شود، خاطرنشان کرد که ثبت نام برای بیمه شدن همچنان ادامه خواهد داشت.

محسنی در ادامه با بیان اینکه در بخش دندانپزشکی نیز اقداماتی صورت گرفته است، ادامه داد: با تحت پوشش قرار دادن دندانپزشکی سعی شده است از بیماری دهان و دندان پیشگیری شود.

وی از دیگر اقدامات انجام شده توسط دولت را تحت پوشش قرار دادن هزینه های دندانپزشکی اعلام کرد تا مردم کمتر متحمل هزینه شوند.

تعرفه ها واقعی می شود تا حمایت از مردم بیشتر شود

مدیرکل دفتر ارزیابی فناوری تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت نیز در این برنامه با تاکید بر اینکه تعرفه های بیمارستانی به قیمت تمام شده و واقعی نزدیک شده است، گفت: با واقعی سازی قیمتها، ضمن اعمال نرخ تمام شده خدمات پزشکی در بخش دولتی و خصوصی، بیماران نیز با حمایت بیمه و دولت، کمترین هزینه درمان را می پردازند.

علیرضا اولیایی منش افزود: در زمینه واقعی سازی هزینه های ویزیت بیماران نیز با برگزاری جلسه های متعدد توانستیم برای سال جدید قیمتها را اعلام کنیم که در آینده نزدیک اجرایی می شود.

وی گفت: هرچند مبلغ تعرفه بیمارستانها و ویزیت بیماران افزایش یافته اما با حمایت بیمه ای و دولت، جبران می شود به طوری که نزدیک به 10 درصد هزینه توسط بیماران پرداخت خواهد شد.

اولیایی منش همچنین به اهمیت طب سنتی در کشور اشاره کرد و گفت: طب سنتی در ایران از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که وزارت بهداشت برای این بخش معاونت تشکیل داده و حتی در این راستا دانشکده طب سنتی نیز راه اندازی شده است.

زیرمیزی در شان پزشکان نیست

«محمد جهانگیری» معاون وزارت بهداشت نیز در این برنامه، یکی از رسالت های وزارت بهداشت را نظارت بر نظام پزشکی کشور عنوان و تاکید کرد که در حوزه نظارت به درستی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه بیشتر پزشکان کشور افراد متعهد و وظیفه شناسی هستند، ادامه داد: متاسفانه برخی پزشکان از بیماران خود خارج از تعرفه مبالغی دریافت می کنند که در شان پزشکان نیست.

جهانگیری، عملکرد پزشکان در روستا و شهرها را قابل قبول دانست و گفت: در کلان شهرها شمار پزشکانی که خارج از تعرفه مبالغ اخذ می کنند اندک است از این رو در بیمارستانها و مراکز پزشکی، اقدام به نظارت های جدی کرده ایم.

لینک خبر 

آخرین ویرایش در تاریخ پنج شنبه, 04 دسامبر 2014 12:57

مطالب مرتبط

چند نفر آنلاین هستند

در حال حاضر 6 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

Go to top