تلفن مشاوره 9440 56 88

محل قرارگیری: صفحه اصلی

مطالب

نتیجه اجرای بسته نظارتی کتاب تعرفه ها

قائم مقام وزیر بهداشت در سفر به فسا گفت: با اجرای کتاب جدید تعرفه گذاری، بیماران بستری ساکن شهر 6 درصد و روستاییان و عشایر 3 درصد هزینه در بیمارستان های دولتی را پرداخت خواهند کرد و خالص پرداختی از جیب مردم افزایش پیدا نمی کند.
 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از پایگاه خبری وزارت بهداشت؛ ایرج حریرچی گفت: طرح تحول نظام سلامت گام های مختلفی در حوزه درمان و حوزه بهداشت دارد. یکی از اهداف اصلی طرح تحول نظام سلامت، حفاظت مالی مردم از هزینه هایی است که برای بهداشت و درمان می پردازند.

وی گفت: متاسفانه به دلیل اینکه در گذشته تعرفه ها، تعرفه های مناسبی نبود در طی سالیان متمادی برخی از پرداخت های غیررسمی در کشور شکل گرفته بود یعنی در بعضی بیمارستان های دولتی و خصوصی مبالغی بیش از تعرفه رسمی دریافت می شد و متاسفانه این پدیده برای وجهه جامعه پزشکی و وزرات بهداشت اصلا مناسب نبود.

قائم مقام وزیر بهداشت اضافه کرد: با تمهیدات اندیشیده شده، اصلاح تعرفه ها و کمک دولت، توانستیم تعرفه مناسبی چه برای بخش دولتی و خصوصی تعریف کنیم و با تدوین کتاب جدید ارزش نسبی خدمات سلامت که بعد از 17 - 18 سال بازبینی و بازنگری اساسی شد، حدود 700 خدمت جدید به آن اضافه شد امید داریم از 15 آبان که رسما تعرفه های جدید اجرا خواهد شد دیگر در بیمارستان های دولتی و خصوصی شاهد پرداخت های غیر رسمی که حیثیت ما و جامعه پزشکی را مورد سوال قرار می دهد، نباشیم.

حریرچی گفت: با سامانه جامع رسیدگی به شکایات که به صورت کامل و پیچیده طراحی و راه اندازی شده است و در کل کشور کنترل می شود، هر روز نتایج به وزرات بهداشت و درمان گزارش می شود و همه بیمارستان ها و دست اندرکاران درمان با این روش تحت نظارت هستند.

وی گفت: از مردم هم تقاضا می کنیم با سامانه ای که معرفی خواهد شد هر نوع شکایت خود را به گوش مسئولان برسانند.

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: با اجرایی شدن کتاب ارزش نسبی خدمات سلامت، میزان پرداخت هزینه درمانی کلیه بیماران چه سرپایی و چه بستری خصوصا بستری در بیمارستان های دولتی در شهر به 6 درصد و روستاییان و عشایر به 3 درصد کاهش خواهد یافت.

لینک خبر

آخرین ویرایش در تاریخ پنج شنبه, 04 دسامبر 2014 12:57

مطالب مرتبط

چند نفر آنلاین هستند

در حال حاضر 9 میهمان و بدون عضو در حال بازدید از سایت هستند

Go to top